Koniec montażu rurociągów i przyłączy Anodamine

08.06.2018
Dobiegł końca montaż rurociągów i przyłączy do układu dozowania wody amoniakalnej i Anodamine. Prace zostały przeprowadzone na kotle bloku nr 10 Elektrowni Łaziska. Po raz kolejny Tauron Serwis wykazał się pełnym profesjonalizmem. Przedsięwzięcie miało potrwać 30 dni, jednakże udało się ukończyć zadanie z pełnym sukcesem, w czasie o połowę krótszym!
Układ parowo - wodny kotła bazuje na wodzie zdemineralizowanej stale uzupełnianej z instalacji Demi. Z czasem następuje stopniowe pogarszanie się właściwości fizyko-chemicznych krążącej wody. Zmiany te mają negatywny wpływ na części składowe całości układu parowo-wodnego. Szczególnie narażona jest część parowa turbiny.

Głównym celem prac jest zapewnienie jeszcze dłuższego okres dyspozycyjności bloku i przedłużenie żywotności wszystkich elementów układu i turbiny. Powstała zabudowa pozwoli również w sposób ciągły kontrolować jakość krążącej w układzie wody.

Warto podkreślić, że nowatorska instalacja była montowana przez specjalistów Tauron Serwis po raz pierwszy. Tym bardziej imponująca jest sprawność i szybkość z jaką zadanie zostało przeprowadzone.

Montaż rurociągów to pierwszy etap realizacji. Następnym krokiem będzie podłączenie kontenera zawierającego niezbędne wyposażenie i urządzenia. Dalsze prace będą miały swój finał w okresie wakacyjnym.