Wspieramy szkoły!

16.10.2018
Dzień edukacji Narodowej, to ważne święto w kalendarzowym roku szkolnym. Na obchodach tego wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawicieli TAURON Serwis, którzy już od jakiegoś czasu wspierają dwie Szkoły w Łaziskach Górnych.
Okazja do świętowania była podwójna- w Szkole Podstawowej Nr. 1 im. Księdza Prałata Konrada Szwedy w tym dniu uroczyście otwarto uroczyście Salę Przyrody- powstałą w wyniku kooperacji TAURON Serwis i TAURON Ekoenergia. W Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych, nagrodzono natomiast najlepszych w powiecie Mikołowskim pedagogów.

- Dziękuję za trud włożony w edukację i wychowanie tych młodych ludzi. Jestem przekonany, że dzięki Naszej współpracy uda się wykształcić przyszłych specjalistów i pasjonatów w swoich zawodach. Wam- nauczycielom życzę aby ten, oraz inne dni w roku szkolnym były radosne, spokojne, pełne zadowolenia zarówno z pracy jak i swoich podopiecznych. Aby trudowi który wkładacie w edukację towarzyszył zawsze szacunek i zaufanie ze strony uczniów. – powiedział w ZSEiU Prezes TAURON Serwis, Stanisław Bazak.

Każde ze spotkań było uświetnione występami uczniów. Młodsi podczas akademii w SP 1 przypomnieli jak ważna jest ochrona środowiska, a starsi w ZSEiU przygotowali występy muzyczne i nawiązywali do tego jak ważna dla Polaków jest Niepodległość. Wsparcie dla szkół w postaci klas patronackich czy specjalistycznie wyposażonych sal jest ważne, ponieważ w rozwoju umiejętności potrzebna jest wiedza teoretyczna i praktyczna.