TAURON Serwis zawarł umowę z TAURON Sprzedaż na realizację instalacji prosumenckich PV

23.04.2021
TAURON Serwis w kwietniu br. podpisał umowę na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznych w obiektach klientów TAURON Sprzedaż.
Współpraca obu spółek została zaprojektowana tak, by przynieść jak najwięcej korzyści – zarówno dla Grupy TAURON, jak i dla jej klientów. Wypracowany model współpracy zakłada budowę kompetencji wewnątrz Grupy - i w konsekwencji – maksymalizację efektów biznesowych.

- Jako TAURON Serwis chcemy czynnie uczestniczyć w Zielonym Zwrocie TAURONA.
Z sukcesem zrealizowaliśmy budowę pierwszej farmy fotowoltaicznej o mocy 5 MW w Jaworznie. Na bazie tych doświadczeń budujemy kompetencje w wykonawstwie instalacji dla prosumentów. Dzięki bardzo dobrej współpracy z TAURON Sprzedaż mamy dzisiaj wypracowaną umowę na realizację pilotażowych instalacji prosumenckich. Zdobyte doświadczenie w okresie pilotażu pozwoli nam na dopracowanie procesów związanych z realizacją, zdobycie nowych kompetencji i mam nadzieję na podpisanie stałej umowy współpracy z TAURON Sprzedaż. Mamy również nadzieję, że jako solidny wykonawca będziemy mieli możliwość realizacji kolejnych inwestycji związanych z budową farm w Grupie TAURON – wyjaśnia Michał Dunal, Dyrektor ds. Operacyjnych w TAURON Serwis.